معیارهای مهم در خرید یک ویلای مناسب در شمال

  
1397/9/18 1397/9/18   14 14    293 293  

تصویر خبر :

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی،  ماشینی شدن ابعاد زیادی از مسائل زندگی انسان و آلودگی بسیار بالای هوا، دیگر در کلان شهرها آرامش مکفی برای گذارندن اوقات فراغت و تجدید قوا وجود ندارد. از این رو اکثر انسانها به دنبال محیط آرام و بی دغدغه و همچنین خوش آب و هوا و زیبا  نظیر داشتن یک ویلای ساحلی شیک لب ساحل دریا برای استراحت می گردند. یکی از پر جاذبه ترین مناطق کشور برای سفر و گذراندن اوقات تعطیلات شمال کشور می باشد. که به علت طبیعت بکر و آب و هوای خوب و همچنین زیبایی محسور کننده اش در سالهای اخیر مسافرین و توریست های زیادی را به سمت خود کشانده تا هم در این مناطق با خرید یا ساخت و ساز ویلا سرمایه گذاری بهینه ای داشته و هم از طبیعت و جاذبه های بی نظیرش بهره ببرند. حال یک سوال اساسی برای ما پیش می آید که برای خرید یک ویلای مناسب در شمال باید چگونه عمل کرد یا چه آیتم هایی حائز اهمیت می باشند

متن خبر :

در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی،  ماشینی شدن ابعاد زیادی از مسائل زندگی انسان و آلودگی بسیار بالای هوا، دیگر در کلان شهرها آرامش مکفی برای گذارندن اوقات فراغت و تجدید قوا وجود ندارد. از این رو اکثر انسانها به دنبال محیط آرام و بی دغدغه و همچنین خوش آب و هوا و زیبا  نظیر داشتن یک ویلای ساحلی شیک لب ساحل دریا برای استراحت می گردند. یکی از پر جاذبه ترین مناطق کشور برای سفر و گذراندن اوقات تعطیلات شمال کشور می باشد. که به علت طبیعت بکر و آب و هوای خوب و همچنین زیبایی محسور کننده اش در سالهای اخیر مسافرین و توریست های زیادی را به سمت خود کشانده تا هم در این مناطق با خرید یا ساخت و ساز ویلا سرمایه گذاری بهینه ای داشته و هم از طبیعت و جاذبه های بی نظیرش بهره ببرند.

حال یک سوال اساسی برای ما پیش می آید که برای خرید یک ویلای مناسب در شمال باید چگونه عمل کرد یا چه آیتم هایی حائز اهمیت می باشند:

1)در گام اول باید انتظارات و گرایش های خویش را در رابطه با مکان موردنظر برای خرید ویلا تعیین نماییم.در توضیح این مسئله باید به این سوالات در ذهن خود پاسخ دهیم؟

- هدفمان از خرید ویلا چیست؟

- آیا می خواهیم ویلایی جهت گذراندن تعطیلاتی بی نظیر در منطقه ای خوش آب و هوا بخریم یا هدفمان علاوه بر این قضیه سرمایه گذاری بهینه و سودبخش هم خواهد بود؟ 

- آیا دسترسی محیطی برایتان حائز اهیمت خواهد بود، آیا نزدیکی ویلا به هایپرمارکتها، بازارهای محلی و امکانات دیگر برایتان در اولویت قرار دارد؟

- علاقمندی و تمایلات روحی شما به سمت کدامیک از پدیده های طبیعت بیشتر می باشد؟کدامیک از انواع ویلاها اعم از ویلای ساحلی یا ویلای جنگلی یا ویلا باغ یا ویلایی در کوه و دشت و یا ... شما را از نظر روانی ارضا خواهد کرد؟ در واقع 4 نوع ویلا در مناطق شمال رایج می باشد که اعم از ویلای ساحلی شمال، ویلای جنگلی در شمال، ویلا باغ شمال، ویلای کوهستانی در شمال می باشند.

2)تعیین بودجه در نظر گرفته شده برای خرید ویلا، در سالهای گذشته به علت افزایش بالای تورم و همچنین افزایش زیاد قیمت های ویلاهای شمال، تقریباً قیمت خرید ویلا برای اکثر متقاضیان خرید ویلای شمال دغدغه بسیار مهمی محسوب می شود. بنابراین توریست ها به دنبال ویلاهایی خوب در شهرهایی با قیمت های مناسب می گردند. در شهر ساحلی محمودآباد  و اطراف آن نیز می توان با جستجو و تحقیقات درست ویلاهایی شیک با قیمت های مناسب یافت. نزدیکی شهر ساحلی محمودآباد به استان تهران که بیشترین متقاضیان خرید ویلاهای ساحلی را در بر می گیرد یکی از مزیت های مهم رقابتی برای این شهر بین شهرهای ساحلی مورد توجه خریداران ویلا محسوب می شود که این شهر را برای گردشگران پر جاذبه تر و پر طرفدارتر نموده است.

3)انتخاب استان و شهر موردنظر برای خرید ویلا در آن یا محدوده ی آن.

4)سرچ در اینترنت در موتور جستجوگر گوگل برای آشنایی بیشتر با ویلاهای موجود در مناطق مختلف شمال کشور و قیمت های تعیین شده و همچنین دیدن تعدادی از عکسهای موجود از ویلاهای به فروش گذاشته شده...از این رو مشاورین املاکی که به صورت مدرن و پیشرفته در حال توسعه ی کسب و کار خویش هستند و با همکاری با شرکت های IT  و به کار بردن  تکنولوژی های روز دنیا در زمینه طراحی وبسایت و بهینه سازی آن با متد سئو گام بر می دارند در این مرحله کاملاً موفق در صحنه گوگل حاضر خواهند شد و در صفحات ابتدایی گوگل در رتبه های ابتدایی آن منتظر پاسخ گویی به سوالات و دغدغه های شما خواهند بود. در واقع شما می توانید با سرچ کلمات و واژگان کلیدی همچون ویلای ساحلی در شمال، ویلای ساحلی شمال، ویلای ساحلی محمودآباد، ویلا در شمال و .... به این صفحات دسترسی پیدا کتید.

5)سفر به شهر موردنظر و انتخاب مشاورین املاک مناسب پس از تحقیقات لازم راجع به آنها.

- در این خصوص باید متذکر شد که خرید ویلا در شمال همان طور که یک سری بایدهایی را بهمراه دارد یک سری نبایدها را هم بهمراه خواهد داشنت. چرا که اگر در زمینه خرید ویلا در شمال یا ملک  در شمال، فردی کم تجربه یا بی تجربه هستید حتما باید در این مورد با فردی کاملا با تجربه و متخصص مشورت نمایید و از ایشان کمک های لازم را جهت خرید ملک یا ویلای مناسب در شمال بگیرید تا همان طور که تصور می شود خرید ویلای شمال برایتان فرآیندی کاملاً لذت بخش باشد و شما را دچار مشکلات  عدیده ای نکند.

6)توجه به محیط، ارزیابی ساختمان ویلا از لحاظ ساختار، خوش نقشه بودن و امکاناتی که خواهد داشت باید حتما موشکافانه مورد بررسی تان قرار بگیرد. متریال به کار رفته در بنای ویلای ساخته شده بسیار حائز اهمیت خواهد بود با توجه به رطوبت بالای آب و هوای شمال به خصوص متریال به کار رفته در عایق بندی و سیستم های گرمایشی  سرمایشی ویلا بسیار مهم تلقی می گردد. از لحاظ محیطی هم باید امنیت و رفاه موجود منطقه مورد نظر به طور کامل سنجیده شود، از این رو ویلاهایی که در امکاناتشان از نگهبانی 24 ساعته برخوردارند در اولویت انتخاب های شما قرار می گیرند.

7)همچنین بررسی سند ملک یا ویلای قابل فروش و توجه به بسیاری از مسائل حقوقی دیگر جهت خرید بهترین گزینه به شما کمک شایانی خواهد کرد. برای این منظورنیز حتما باید سند ملک یا ویلای موردنظر با دقت بیشتری مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا از قرار داشتن ویلا در منطقه مجاز ساخت و  ساز کاملاً آگاه شوید.

در پایان آرزوی خرید بهترین ویلا با بهترین امکانات در بهترین مناطق شمال زیبا و محسور کننده برای شما خواهیم داشت.

 


بازگشت