خرید زمین در شمال برای ساخت ویلا یا آپارتمان یا ایجاد یک کسب و کار یکی از بهترین روش ها برای سرمایه گذاری می باشد که افراد برای آینده ی خود متصور می شوند. خرید و فروش زمین یکی از حوزه هایی است که در آن کلاه برداری زیاد صورت می گیرد که باید اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید. اگر قصد خرید زمین در شمال یا خرید ویلا در شمال را دارید می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با گروه مشاورین ویهان ویلا تماس بگیرید. آنها با اطلاعات کافی که از منطقه دارند به شما کمک می کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

 

فروش زمین در شمال

خرید زمین در شمال اولین گام برای سرمایه گذاری می باشد. شما باید قبل از خرید زمین اول هدف خود از خرید زمین را مشخص کنید که متناسب با آن، زمین با کاربری متناسب تهیه کنید. در شمال زمین ها با کاربری های مختلف وجود دارد که در زیر به شرح آن می پردازیم

انواع کاربری زمین در شمال


کاربری زمین یعنی هر زمین در منطقه شهری یا روستایی به چه صورتی قابل استفاده است. و در شمال زمین ها با کاربری های مسکونی، تجاری، کشاورزی و... بفروش می رسد. که در زیر به معرفی آن می پردازیم:

زمین با کاربری مسکونی


زمین با کاربری مسکونی یعنی زمینی که در آن ساخت و ساز صورت نگرفته و پتانسیل ساخت را دارد. زمین های مسکونی مجوز شهرداری برای ساخت را دارند و یا می توان از شهرداری مجوز ساخت گرفت. سندهای زمین مسکونی بسیار باارزش هستند زیرا می توان در این زمین ها آپارتمان سازی کرد و چندبرابر فضای زمین، فضا برای فروش ایجاد کرد.

زمین با کاربری کشاورزی


زمین با کاربری کشاورزی در شمال به دو دسته زمین باغی و زمین زراعی تقسیم می شوند.

زمین با کاربری زراعی


زمین زراعی زمینی است که قابلیت کشت انواع محصولات مانند برنج، ذرت، انواع سبزیجات و صیفی جات با بازدهی 1تا2 سال را شامل می باشند. این نوع زمین ها اکثرا در مناطق روستایی و مناطق شهری که قبلا روستا بودند و با گسترش شهرها به مناطق شهری پیوستند.

 

زمین با کاربری زراعی

 

زمین با کاربری باغ


این نوع از زمین ها مشجر می باشند و دارای درختان میوه هستند.

زمین با کاربری تجاری


در این نوع از زمین ها، کاربری انواع مغازه ها، رستوران ها، عمده فروشی ها و دفاتر خدماتی مثلاً آژانس های مسافرتی و شبیه آنها شامل می شوند. البته موضوع بسیار مهم دارا بودن مجوز تجاری برای یک زمین است و در هنگام خرید زمین تجاری شمال حتما به این موضوع دقت داشته باشید.

موقعیت مکانی خرید زمین در شمال


اگر هدف شما از خرید زمین، سرمایه گذاری می باشد و قصد ساخت و ساز دارید حتما به موقعیت جغرافیایی زمین دقت کنید. زمین هایی رو خریداری کنید که جای پیشرفت داشته باشد. واقع شدن زمین در مسیرهای اصلی رفت و آمد مانند کنار خیابان و دونبش بودن ملک از ویژگی هایی است که سبب می شود ارزش افزوده زمین شما به نسبت زمین های اطراف بیشتر باشد.

 

قیمت خرید زمین در شمال

 

قیمت خرید زمین در شمال


برای اینکه زمین با قیمت مناسب در شمال پیدا کنید حتما صبر و حوصله بخرج دهید و خوب تحقیق کنید. شما می توانید زمین با قیمت مناسب و یا حتی زیر قیمت را در شمال پیدا کنید که فروشنده به دلیل نیاز مالی می خواهد آن را بفروشد به صورت یک فایل اوکازیون خریداری کنید. البته این امر به این معنا نیست که در انتخاب ملک وسواس بیش از حد به خرج دهید و هم وقت خودتان را بگیرید و هم وقت مشاور املاک را.